Reality pro Hodonín a okolí

Vklad do katastru nemovitosti a vlastnictví nemovitosti

V případě, že si u nás vyberete nemovitost, budeme po vás požadovat složení zálohy. Obvykle se jedná o částku 20 tisic kc, ale pochopitelně záleží na hodnotě kupované nemovitosti. Zaplacení zálohy je ošetřeno uzavřením blokační smlouvy (resp. smlouvy o smlouvě budoucí), tak aby v případě realizace koupě byla odečtena z celkové prodejní ceny nemovitosti (tj. včetně provize realitní kanceláře).

Teprve potom následuje příprava kupní smlouvy a její podpis prodávajícím a kupujícím. Nabytí vlastnictví ovšem není spojeno jen s podpisem kupní smlouvy, ale vzniká až na základě zápisu práv tzv. vkladem do Katastru nemovitostí. Katastrální úřad má ze zákona na tento úkon lhůtu 30 dnů.

Zaplacení kupní ceny v okamžiku podpisu kupní smlouvy tedy případ, kdy kupující zaplatí přímo prodávajícímu, zásadně nedoporučujeme. Není výhodná ani pro jednu zúčastněnou stranu, protože vůbec neřeší případná rizika spojená s převodem vlastnictví nemovitosti (zda k vyřízení vkladu do Katastru nemovitostí skutečně dojde). Většina z nás nekupuje nebo neprodává nemovitost každý den a nerada by stala obětí případného nečestného jednání obchodního partnera.

Proto doporučujeme naším klientům cestu svěření finančních prostředků třetí nezávislé osobě, která splňuje zákonné předpoklady pro zrealizování výplaty kupní ceny v případě splnění všech dohod smluvních stran, nebo bude naopak oprávněna kupní cenu zadržet do doby urovnání případných nedostatků či k vrácení kupní ceny kupujícímu pokud nebude možno obchod zrealizovat. viz. Advokatni uschova penez.

Naší předností je poskytování každému klientovi komplexní služby. Rizika se snažíme minimalizovat a hlavně spravedlivě rozložit mezi prodávajícího a kupujícího, smlouvy nejsou jednostranné podle toho, kdo platí provizi. Cílem je spokojenost všech tří stran (prodávající, kupující, realitní kancelář).

 

 

.

Uvítám Vaše komentáře zde: