Reality pro Hodonín a okolí

Příprava prodeje nemovitosti: nezbytné informace a doklady pro prodej nemovitosti

Pokud máte v plánu prodat nemovitost, pravděpodobně se dříve či později obrátíte na nějakou tu realitní kancelář. Pokud se rozhodnete pro naši, popíšeme Vám, jak to u nás chodí a jak bude o Vás postaráno.

Při prvním kontaktu, nám prodávanou nemovitost co nejvýstižněji popíšete (lokalita, typ zástavby, její stav a stáří, počet místností, plocha, patro, orientace, výše měsíčních plateb apod.) a sdělíte svoji představu o prodejní ceně. První kontakt pravděpodobně proběhne telefonicky nebo e-mailem, ale doporučujeme Vám naši realitní kancelář také osobně navštívit.

V další fázi se s Vámi  domluvíme  na osobní prohlídce nemovitosti. Vaši nemovitost si nafotíme nebo si fotodokumentaci vyžádáme. Budeme po Vás chtít i doklady prokazující, že jste vlastníkem nemovitosti: výpis z katastru nemovitostí (nebo nájemní smlouvu s bytovým družstvem), že tedy máte oprávnění ji prodávat, a případnou další dokumentaci, která při prodeji může pomoci (půdorys nemovitosti, snímek z katastrální mapy apod.).

U nás beze smluv a bez závazků

Jediný podpis, který po Vás budeme vyžadovat, bude na SOUHLAS s inzercí a propagací nemovitosti za účelem prodeje.Velké inzertní portály, na kterých inzerujeme, si od nás mohou chtít tenhle doklad kdykoliv vyžádat ,jako potvrzení, že vaši nemovitost neinzerujeme bez vašeho vědomí.

Realizace prodeje nemovitosti: od zveřejnění až po úspěšný prodej

Následuje zveřejnění nabídky nemovitosti. Naše realitní kancelář inzeruje na svých vlastních webových stránkách, využíváme i inzerci na realitních serverech a v tištěných médiích. (viz Naše inzerce) Máme také svoji databázi klientů, kteří nemovitosti poptávají.

S prodejem nemovitosti je spojeno hodně “papírování” a ani zkušený realitní makléř není právník. Proto naše realitní kancelář spolupracuje s advokátní kanceláří JUDr. Marcela Andrýsková. Samozřejmostí je pro nás také vyřízení veškerých záležitostí s Katastrálním úřadem a několik dobrých rad pro Vás ohledně daňových povinností.

Důležitá je také komunikace mezi oběma stranami. Budeme se Vám snažit oznamovat všechny důležité okolnosti související s prodejem Vaší nemovitosti. Totéž očekáváme z Vaší strany, např. byste nám měli sdělit případnou změnu ve stavu nemovitosti.

Chápeme, že nákup či prodej bytu, domu, je jednou z největších událostí ve Vašem životě.

.

Uvítám Vaše komentáře zde: